Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Μπάρα δημητριακών βρώμη και σταφίδα έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 44 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Μπάρα δημητριακών βρώμη και σταφίδα κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Μπάρα δημητριακών βρώμη και σταφίδα είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 410 kcal |
| Υδατάνθρακες | 68g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 28g |
| Φυσικά | 8.0g |
| Προστιθέμενα | 20g |
| Φυτικές ίνες | 4g |
| Διαλυτές | 1.2g |
| Αδιάλυτες | 2.8g |
| Πρωτεΐνες | 6g |
| Λίπη | 13g |
| Κορεσμένα | 3g |
| Ακόρεστα | 10g |
| Νάτριο | 180mg |
Το Μπάρα δημητριακών βρώμη και σταφίδα έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 44 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Μπάρα δημητριακών βρώμη και σταφίδα έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Μπάρα δημητριακών βρώμη και σταφίδα έχει γλυκαιμικό φορτίο 44 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →