Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ζύμη τυριού κότατζ με πουρέ φρούτων έχει γλυκαιμικό δείκτη 40, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 3 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα dairy, το ζύμη τυριού κότατζ με πουρέ φρούτων κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ζύμη τυριού κότατζ με πουρέ φρούτων είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 75 kcal |
| Υδατάνθρακες | 7g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 6g |
| Φυσικά | 6.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1.2g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 8g |
| Λίπη | 1g |
| Κορεσμένα | 0.6g |
| Ακόρεστα | 0.4g |
| Νάτριο | 40mg |
Το ζύμη τυριού κότατζ με πουρέ φρούτων έχει γλυκαιμικό δείκτη 40, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 3 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ζύμη τυριού κότατζ με πουρέ φρούτων έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (40), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το ζύμη τυριού κότατζ με πουρέ φρούτων έχει γλυκαιμικό φορτίο 3 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →