Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το μπανάνα τσιπ έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 32 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το μπανάνα τσιπ κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το μπανάνα τσιπ είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 519 kcal |
| Υδατάνθρακες | 58.4g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 35.3g |
| Φυσικά | 20.3g |
| Προστιθέμενα | 15g |
| Φυτικές ίνες | 7.7g |
| Διαλυτές | 2.3g |
| Αδιάλυτες | 5.4g |
| Πρωτεΐνες | 2.3g |
| Λίπη | 33.6g |
| Κορεσμένα | 29.7g |
| Ακόρεστα | 3.9g |
| Νάτριο | 6mg |
Το μπανάνα τσιπ έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 32 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το μπανάνα τσιπ έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (55). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το μπανάνα τσιπ έχει γλυκαιμικό φορτίο 32 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →