Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Ψητά κολοκυθάκια με αλεσμένο λιναρόσπορο έχει γλυκαιμικό δείκτη 20, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 2 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το Ψητά κολοκυθάκια με αλεσμένο λιναρόσπορο κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Ψητά κολοκυθάκια με αλεσμένο λιναρόσπορο είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 90 kcal |
| Υδατάνθρακες | 7g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2.5g |
| Φυσικά | 2.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 3.5g |
| Διαλυτές | 1.1g |
| Αδιάλυτες | 2.4g |
| Πρωτεΐνες | 3.5g |
| Λίπη | 5g |
| Κορεσμένα | 0.5g |
| Ακόρεστα | 4g |
| Νάτριο | 180mg |
Το Ψητά κολοκυθάκια με αλεσμένο λιναρόσπορο έχει γλυκαιμικό δείκτη 20, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 2 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Ψητά κολοκυθάκια με αλεσμένο λιναρόσπορο έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (20), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Ψητά κολοκυθάκια με αλεσμένο λιναρόσπορο έχει γλυκαιμικό φορτίο 2 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →