Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το τηγανητοί κρεμμυδοδακτύλιοι με ψωμί ολικής άλεσης έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 12 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το τηγανητοί κρεμμυδοδακτύλιοι με ψωμί ολικής άλεσης κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το τηγανητοί κρεμμυδοδακτύλιοι με ψωμί ολικής άλεσης είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 170 kcal |
| Υδατάνθρακες | 30g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 4g |
| Φυσικά | 4.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 4g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 4g |
| Λίπη | 3g |
| Κορεσμένα | 0.5g |
| Ακόρεστα | 2.5g |
| Νάτριο | 350mg |
Το τηγανητοί κρεμμυδοδακτύλιοι με ψωμί ολικής άλεσης έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 12 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το τηγανητοί κρεμμυδοδακτύλιοι με ψωμί ολικής άλεσης έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (55). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το τηγανητοί κρεμμυδοδακτύλιοι με ψωμί ολικής άλεσης έχει γλυκαιμικό φορτίο 12 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →