Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το πίτα βρώμης έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 25 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το πίτα βρώμης κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το πίτα βρώμης είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 250 kcal |
| Υδατάνθρακες | 45g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1g |
| Φυσικά | 1.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 7g |
| Διαλυτές | 2.5g |
| Αδιάλυτες | 4.5g |
| Πρωτεΐνες | 8g |
| Λίπη | 4g |
| Κορεσμένα | 0.7g |
| Ακόρεστα | 3.3g |
| Νάτριο | 350mg |
Το πίτα βρώμης έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 25 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το πίτα βρώμης έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (55). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το πίτα βρώμης έχει γλυκαιμικό φορτίο 25 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →