Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ψημένα μπλε καλαμποκάκια με μειωμένο νάτριο έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 47 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το ψημένα μπλε καλαμποκάκια με μειωμένο νάτριο κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ψημένα μπλε καλαμποκάκια με μειωμένο νάτριο είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 420 kcal |
| Υδατάνθρακες | 72g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 7g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 7g |
| Λίπη | 10g |
| Κορεσμένα | 1g |
| Ακόρεστα | 8g |
| Νάτριο | 200mg |
Το ψημένα μπλε καλαμποκάκια με μειωμένο νάτριο έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 47 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ψημένα μπλε καλαμποκάκια με μειωμένο νάτριο έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το ψημένα μπλε καλαμποκάκια με μειωμένο νάτριο έχει γλυκαιμικό φορτίο 47 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →