Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Φασόλια φούρνου σε κονσέρβα έχει γλυκαιμικό δείκτη 40, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 7 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα legumes, το Φασόλια φούρνου σε κονσέρβα κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Φασόλια φούρνου σε κονσέρβα είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 94 kcal |
| Υδατάνθρακες | 18.5g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 5.5g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 3.5g |
| Φυτικές ίνες | 4.1g |
| Διαλυτές | 1.23g |
| Αδιάλυτες | 2.87g |
| Πρωτεΐνες | 4.8g |
| Λίπη | 0.4g |
| Κορεσμένα | 0.1g |
| Ακόρεστα | 0.3g |
| Νάτριο | 420mg |
Το Φασόλια φούρνου σε κονσέρβα έχει γλυκαιμικό δείκτη 40, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 7 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Φασόλια φούρνου σε κονσέρβα έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (40), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Φασόλια φούρνου σε κονσέρβα έχει γλυκαιμικό φορτίο 7 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →