Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Ρωσικό ψωμί έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 64 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Ρωσικό ψωμί κατατάσσεται μεταξύ των υψηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Ρωσικό ψωμί μπορεί να προκαλέσει ταχεία άνοδο σακχάρου και συνιστάται κατανάλωση σε μικρές μερίδες.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 380 kcal |
| Υδατάνθρακες | 85g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 38g |
| Φυσικά | 3.0g |
| Προστιθέμενα | 35g |
| Φυτικές ίνες | 2g |
| Διαλυτές | 0.6g |
| Αδιάλυτες | 1.4g |
| Πρωτεΐνες | 6g |
| Λίπη | 1.5g |
| Κορεσμένα | 0.3g |
| Ακόρεστα | 1.2g |
| Νάτριο | 120mg |
Το Ρωσικό ψωμί έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 64 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Ρωσικό ψωμί έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη (75). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη πρέπει να περιορίσουν την κατανάλωσή του.
Το Ρωσικό ψωμί έχει γλυκαιμικό φορτίο 64 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →