Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Μπαγκέτα με βούτυρο και μυρωδικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 32 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Μπαγκέτα με βούτυρο και μυρωδικά κατατάσσεται μεταξύ των υψηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Μπαγκέτα με βούτυρο και μυρωδικά μπορεί να προκαλέσει ταχεία άνοδο σακχάρου και συνιστάται κατανάλωση σε μικρές μερίδες.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 320 kcal |
| Υδατάνθρακες | 43g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2.5g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 0.5g |
| Φυτικές ίνες | 2.2g |
| Διαλυτές | 0.7g |
| Αδιάλυτες | 1.5g |
| Πρωτεΐνες | 7.5g |
| Λίπη | 13g |
| Κορεσμένα | 7.5g |
| Ακόρεστα | 4.5g |
| Νάτριο | 520mg |
Το Μπαγκέτα με βούτυρο και μυρωδικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 32 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Μπαγκέτα με βούτυρο και μυρωδικά έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη (75). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη πρέπει να περιορίσουν την κατανάλωσή του.
Το Μπαγκέτα με βούτυρο και μυρωδικά έχει γλυκαιμικό φορτίο 32 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →