Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Λωρίδες μπέικον έχει γλυκαιμικό δείκτη 0, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα meat, το Λωρίδες μπέικον κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Λωρίδες μπέικον είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 541 kcal |
| Υδατάνθρακες | 1.4g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 0.7g |
| Φυσικά | 0.7g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 0g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 37g |
| Λίπη | 42g |
| Κορεσμένα | 14g |
| Ακόρεστα | 24g |
| Νάτριο | 1717mg |
Το Λωρίδες μπέικον έχει γλυκαιμικό δείκτη 0, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Λωρίδες μπέικον έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (0), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Λωρίδες μπέικον έχει γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →