Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →
rökt baconpulver har ett glykemiskt index på 0, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
Jämfört med andra meat rankas rökt baconpulver bland de lägsta i glykemiskt index.
rökt baconpulver är ett bra val för personer som hanterar blodsocker, insulinresistens eller följer en låg-GI diet.
Varför detta betyg?
| Kalorier | 500 kcal |
| Kolhydrater | 5g |
| Socker (totalt) | 1g |
| Naturligt | 0.0g |
| Tillsatt | 1g |
| Fiber | 0g |
| Löslig | 0g |
| Olöslig | 0g |
| Protein | 30g |
| Fett | 40g |
| Mättat | 15g |
| Omättat | 25g |
| Natrium | 3500mg |
rökt baconpulver har ett glykemiskt index på 0, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
rökt baconpulver har ett lågt glykemiskt index (0), vilket gör det till ett bra alternativ för personer med insulinresistens.
rökt baconpulver har en glykemisk belastning på 0 per 100g, vilket indikerar en minimal påverkan på blodsockernivåerna.
Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →