Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →
Rimmat sidfläsk med coppa har ett glykemiskt index på 0, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
Jämfört med andra meat rankas Rimmat sidfläsk med coppa bland de lägsta i glykemiskt index.
Rimmat sidfläsk med coppa är ett bra val för personer som hanterar blodsocker, insulinresistens eller följer en låg-GI diet.
Varför detta betyg?
| Kalorier | 410 kcal |
| Kolhydrater | 0.5g |
| Socker (totalt) | 0.5g |
| Naturligt | 0.5g |
| Tillsatt | 0g |
| Fiber | 0g |
| Löslig | 0g |
| Olöslig | 0g |
| Protein | 20g |
| Fett | 38g |
| Mättat | 14g |
| Omättat | 22g |
| Natrium | 1800mg |
Rimmat sidfläsk med coppa har ett glykemiskt index på 0, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
Rimmat sidfläsk med coppa har ett lågt glykemiskt index (0), vilket gör det till ett bra alternativ för personer med insulinresistens.
Rimmat sidfläsk med coppa har en glykemisk belastning på 0 per 100g, vilket indikerar en minimal påverkan på blodsockernivåerna.
Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →