Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →
Malda kanel- och muskotblandning (pumpakryddstil) har ett glykemiskt index på 0, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
Jämfört med andra other rankas Malda kanel- och muskotblandning (pumpakryddstil) bland de lägsta i glykemiskt index.
Malda kanel- och muskotblandning (pumpakryddstil) är ett bra val för personer som hanterar blodsocker, insulinresistens eller följer en låg-GI diet.
Varför detta betyg?
| Kalorier | 260 kcal |
| Kolhydrater | 55g |
| Socker (totalt) | 2g |
| Naturligt | 2.0g |
| Tillsatt | 0g |
| Fiber | 25g |
| Löslig | 0g |
| Olöslig | 0g |
| Protein | 4g |
| Fett | 3g |
| Mättat | 1g |
| Omättat | 2g |
| Natrium | 10mg |
Malda kanel- och muskotblandning (pumpakryddstil) har ett glykemiskt index på 0, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
Malda kanel- och muskotblandning (pumpakryddstil) har ett lågt glykemiskt index (0), vilket gör det till ett bra alternativ för personer med insulinresistens.
Malda kanel- och muskotblandning (pumpakryddstil) har en glykemisk belastning på 0 per 100g, vilket indikerar en minimal påverkan på blodsockernivåerna.
Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →