Mini sendvič sa tunjevinom

GI 65 · UmerenGL 18 / 100 g5/10

Srednji GI

65 GI

GL 18 na 100 g

Logi skor 5/10
  • Dobar izvor proteina
  • Umereno glikemijsko opterećenje

Mini sendvič sa tunjevinom ima glikemijski indeks 65 (Umeren).

Ažurirano 24. 9. 2026. · Izvori: Logi Nutrition tim (sastav prema USDA, uz pomoć veštačke inteligencije) · Ovo nije medicinski savet · Prijavi grešku

Umesto ovoga

Logi · Управљање инсулинском резистенцијом

Смањите шећер у крви паметнијим изборима хране

Mini sendvič sa tunjevinom je jedna od 11.147 namirnica koje Logi ocenjuje kada fotografišete obrok — sa porcijom.

Наставите на вебу
Logi app, food index screen

Нутритивне вредности (на 100g)

210
Калорије
27 g
Угљени хидрати
12 g
Протеини
6 g
Масти
на 100g
Калорије210 kcal
Угљени хидрати27 g
Шећери (укупно)3.2 g
Природни1.7 g
Додати1.5 g
Влакна2.2 g
Растворљива0.7 g
Нерастворљива1.5 g
Протеини12 g
Масти6 g
Засићене1.2 g
Незасићене4.8 g
Натријум480 mg

Степен прераде

70%
Високо прерађен
Зашто ова оцена?
  • Dobar izvor proteina
  • Sadrži zdrave masti (iz tunjevine)
  • Umereno glikemijsko opterećenje
  • Prerađen hleb
  • Visok sadržaj natrijuma

Alergeni

Nema navedenih EU-14 alergena

Recepti sa niskim GI na Logi Food Coach

Често постављана питања

Који је гликемијски индекс Mini sendvič sa tunjevinom?

Mini sendvič sa tunjevinom ima glikemijski indeks 65 (Umeren) i glikemijsko opterećenje 18 na 100 g.

Да ли је Mini sendvič sa tunjevinom погодан за особе са инсулинском резистенцијом?

Mini sendvič sa tunjevinom ima srednji glikemijski indeks (65). Prikladno umereno, idealno uz proteine ili masti; alternativa sa nižim opterećenjem je Туњевина салата.

Kako Mini sendvič sa tunjevinom утиче на шећер у крви?

Mini sendvič sa tunjevinom има гликемијско оптерећење 18 на 100g, што указује на умерен утицај на ниво шећера у крви.

Proveri Mini sendvič sa tunjevinom u Logi aplikaciji, sa svojom porcijom.

Food diary cheat sheet

Бесплатан PDF — 3 стр.

Твој недељни дневник исхране

Бележи оброке, гликемијско оптерећење и расположење. Уочи обрасце за 3 недеље.

Без спама. Одјави се кад год желиш.