Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Prăjitură dospită integrală cu eritritol are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Prăjitură dospită integrală cu eritritol se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Prăjitură dospită integrală cu eritritol este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 210 kcal |
| Carbohidrați | 36g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 6g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 7g |
| Grăsimi | 3.5g |
| Saturate | 0.6g |
| Nesaturate | 2.2g |
| Sodiu | 220mg |
Prăjitură dospită integrală cu eritritol are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Prăjitură dospită integrală cu eritritol are un indice glicemic scăzut (40), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Prăjitură dospită integrală cu eritritol are o încărcătură glicemică de 12 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →