Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Praf de limonadă are un indice glicemic de 85, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 80 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Praf de limonadă se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Praf de limonadă poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 380 kcal |
| Carbohidrați | 95g |
| Zaharuri (total) | 90g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 85g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 50mg |
Praf de limonadă are un indice glicemic de 85, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 80 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Praf de limonadă are un indice glicemic ridicat (85). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Praf de limonadă are o încărcătură glicemică de 80 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →