Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
praf de lapte bătut are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 25 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte dairy, praf de lapte bătut se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
praf de lapte bătut este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 370 kcal |
| Carbohidrați | 49g |
| Zaharuri (total) | 49g |
| Naturale | 49.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 30g |
| Grăsimi | 4g |
| Saturate | 2.5g |
| Nesaturate | 1.5g |
| Sodiu | 1200mg |
praf de lapte bătut are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 25 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
praf de lapte bătut are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
praf de lapte bătut are o încărcătură glicemică de 25 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →