Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Praf de ardei cayenne are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 23 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Praf de ardei cayenne se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Praf de ardei cayenne este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 318 kcal |
| Carbohidrați | 56.6g |
| Zaharuri (total) | 10.3g |
| Naturale | 10.3g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 27.2g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 12g |
| Grăsimi | 17.3g |
| Saturate | 3.3g |
| Nesaturate | 14g |
| Sodiu | 30mg |
Praf de ardei cayenne are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 23 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Praf de ardei cayenne are un indice glicemic scăzut (40), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Praf de ardei cayenne are o încărcătură glicemică de 23 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →