Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Pliculeț de îndulcitor fără calorii are un indice glicemic de 7, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Pliculeț de îndulcitor fără calorii se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Pliculeț de îndulcitor fără calorii este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 0.5 kcal |
| Carbohidrați | 99.5g |
| Zaharuri (total) | 0g |
| Naturale | 0.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 0mg |
Pliculeț de îndulcitor fără calorii are un indice glicemic de 7, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Pliculeț de îndulcitor fără calorii are un indice glicemic scăzut (7), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Pliculeț de îndulcitor fără calorii are o încărcătură glicemică de 0 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →