Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Plăcintă cu varză și ciuperci are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 20 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Plăcintă cu varză și ciuperci se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Plăcintă cu varză și ciuperci este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 210 kcal |
| Carbohidrați | 34g |
| Zaharuri (total) | 2.5g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0.5g |
| Fibre | 3.5g |
| Solubile | 1.1g |
| Insolubile | 2.4g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 6g |
| Saturate | 1.2g |
| Nesaturate | 4.8g |
| Sodiu | 420mg |
Plăcintă cu varză și ciuperci are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 20 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Plăcintă cu varză și ciuperci are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Plăcintă cu varză și ciuperci are o încărcătură glicemică de 20 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →