Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Plăcintă cu pui are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Plăcintă cu pui se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Plăcintă cu pui este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 230 kcal |
| Carbohidrați | 22g |
| Zaharuri (total) | 1.5g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 0.5g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1g |
| Proteine | 10g |
| Grăsimi | 11g |
| Saturate | 4g |
| Nesaturate | 6g |
| Sodiu | 420mg |
Plăcintă cu pui are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Plăcintă cu pui are un indice glicemic scăzut (45), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Plăcintă cu pui are o încărcătură glicemică de 10 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →