Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Plăcintă cu friptură și bere are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 9 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte meat, Plăcintă cu friptură și bere se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Plăcintă cu friptură și bere este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 220 kcal |
| Carbohidrați | 20g |
| Zaharuri (total) | 1.5g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 0.5g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1g |
| Proteine | 10g |
| Grăsimi | 11g |
| Saturate | 4.5g |
| Nesaturate | 5g |
| Sodiu | 420mg |
Plăcintă cu friptură și bere are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 9 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Plăcintă cu friptură și bere are un indice glicemic scăzut (45), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Plăcintă cu friptură și bere are o încărcătură glicemică de 9 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →