Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Plăcintă cu carne de vită are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte meat, Plăcintă cu carne de vită se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Plăcintă cu carne de vită este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 250 kcal |
| Carbohidrați | 22g |
| Zaharuri (total) | 1.5g |
| Naturale | 0.7g |
| Adăugate | 0.8g |
| Fibre | 1.2g |
| Solubile | 0.4g |
| Insolubile | 0.8g |
| Proteine | 10g |
| Grăsimi | 14g |
| Saturate | 6g |
| Nesaturate | 7g |
| Sodiu | 420mg |
Plăcintă cu carne de vită are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Plăcintă cu carne de vită are un indice glicemic scăzut (45), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Plăcintă cu carne de vită are o încărcătură glicemică de 10 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →