Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Pizza cu salam are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 21 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Pizza cu salam se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Pizza cu salam poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 270 kcal |
| Carbohidrați | 30g |
| Zaharuri (total) | 3g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 2g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 11g |
| Grăsimi | 12g |
| Saturate | 5g |
| Nesaturate | 5g |
| Sodiu | 800mg |
Pizza cu salam are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 21 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Pizza cu salam are un indice glicemic ridicat (70). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Pizza cu salam are o încărcătură glicemică de 21 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →