Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Pizza cu legume are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 20 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Pizza cu legume se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Pizza cu legume poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 210 kcal |
| Carbohidrați | 28g |
| Zaharuri (total) | 3.5g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 1.5g |
| Fibre | 2.5g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.8g |
| Proteine | 8g |
| Grăsimi | 7g |
| Saturate | 3g |
| Nesaturate | 3g |
| Sodiu | 550mg |
Pizza cu legume are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 20 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Pizza cu legume are un indice glicemic ridicat (70). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Pizza cu legume are o încărcătură glicemică de 20 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →