Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mazăre spartă de porumbel are un indice glicemic de 32, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 20 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte legumes, Mazăre spartă de porumbel se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Mazăre spartă de porumbel este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 343 kcal |
| Carbohidrați | 62.6g |
| Zaharuri (total) | 3.2g |
| Naturale | 3.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 15g |
| Solubile | 4.5g |
| Insolubile | 10.5g |
| Proteine | 21.7g |
| Grăsimi | 1.7g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 1.4g |
| Sodiu | 15mg |
Mazăre spartă de porumbel are un indice glicemic de 32, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 20 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Mazăre spartă de porumbel are un indice glicemic scăzut (32), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Mazăre spartă de porumbel are o încărcătură glicemică de 20 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →