Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mazăre de porumbel despicată are un indice glicemic de 29, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 18 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte legumes, Mazăre de porumbel despicată se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Mazăre de porumbel despicată este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 343 kcal |
| Carbohidrați | 62.7g |
| Zaharuri (total) | 3.2g |
| Naturale | 3.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 15g |
| Solubile | 4.5g |
| Insolubile | 10.5g |
| Proteine | 22.3g |
| Grăsimi | 1.7g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 1.4g |
| Sodiu | 15mg |
Mazăre de porumbel despicată are un indice glicemic de 29, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 18 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Mazăre de porumbel despicată are un indice glicemic scăzut (29), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Mazăre de porumbel despicată are o încărcătură glicemică de 18 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →