Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Matcha latte are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte beverages, Matcha latte se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Matcha latte este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 45 kcal |
| Carbohidrați | 4.5g |
| Zaharuri (total) | 3.5g |
| Naturale | 3.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0.5g |
| Solubile | 0.2g |
| Insolubile | 0.4g |
| Proteine | 2.5g |
| Grăsimi | 1.5g |
| Saturate | 1g |
| Nesaturate | 0.5g |
| Sodiu | 35mg |
Matcha latte are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Matcha latte are un indice glicemic scăzut (35), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Matcha latte are o încărcătură glicemică de 2 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →