Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Masă de cacao are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Masă de cacao se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Masă de cacao este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 600 kcal |
| Carbohidrați | 16g |
| Zaharuri (total) | 0.7g |
| Naturale | 0.7g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 11g |
| Solubile | 3.3g |
| Insolubile | 7.7g |
| Proteine | 12g |
| Grăsimi | 52g |
| Saturate | 32g |
| Nesaturate | 20g |
| Sodiu | 10mg |
Masă de cacao are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Masă de cacao are un indice glicemic scăzut (20), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Masă de cacao are o încărcătură glicemică de 3 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →