Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mango uscat are un indice glicemic de 56, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 44 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Mango uscat se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Mango uscat este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 320 kcal |
| Carbohidrați | 78g |
| Zaharuri (total) | 66g |
| Naturale | 66.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.4g |
| Solubile | 0.7g |
| Insolubile | 1.7g |
| Proteine | 2.5g |
| Grăsimi | 1.2g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 0.9g |
| Sodiu | 5mg |
Mango uscat are un indice glicemic de 56, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 44 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Mango uscat are un indice glicemic moderat (56). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Mango uscat are o încărcătură glicemică de 44 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →