Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mălai îmbogățit are un indice glicemic de 68, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 52 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Mălai îmbogățit se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Mălai îmbogățit este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 365 kcal |
| Carbohidrați | 77g |
| Zaharuri (total) | 0.6g |
| Naturale | 0.6g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.3g |
| Solubile | 0.7g |
| Insolubile | 1.6g |
| Proteine | 7.1g |
| Grăsimi | 1.2g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 1g |
| Sodiu | 1mg |
Mălai îmbogățit are un indice glicemic de 68, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 52 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Mălai îmbogățit are un indice glicemic moderat (68). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Mălai îmbogățit are o încărcătură glicemică de 52 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →