Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mălai galben are un indice glicemic de 69, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 53 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Mălai galben se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Mălai galben este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 362 kcal |
| Carbohidrați | 77g |
| Zaharuri (total) | 0.6g |
| Naturale | 0.6g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.3g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1.8g |
| Proteine | 7.1g |
| Grăsimi | 1.8g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 1.5g |
| Sodiu | 7mg |
Mălai galben are un indice glicemic de 69, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 53 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Mălai galben are un indice glicemic moderat (69). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Mălai galben are o încărcătură glicemică de 53 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →