Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Maia de grâu are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Maia de grâu se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Maia de grâu este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 90 kcal |
| Carbohidrați | 19g |
| Zaharuri (total) | 0.5g |
| Naturale | 0.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1.2g |
| Solubile | 0.36g |
| Insolubile | 0.84g |
| Proteine | 3g |
| Grăsimi | 0.5g |
| Saturate | 0.1g |
| Nesaturate | 0.4g |
| Sodiu | 2mg |
Maia de grâu are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Maia de grâu are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Maia de grâu are o încărcătură glicemică de 10 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →