Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Macaroane are un indice glicemic de 47, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 15 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Macaroane se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Macaroane este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 157 kcal |
| Carbohidrați | 30.9g |
| Zaharuri (total) | 0.6g |
| Naturale | 0.6g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1.8g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1.3g |
| Proteine | 5.8g |
| Grăsimi | 0.9g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 0.7g |
| Sodiu | 1mg |
Macaroane are un indice glicemic de 47, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 15 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Macaroane are un indice glicemic scăzut (47), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Macaroane are o încărcătură glicemică de 15 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →