Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Conopidă cu sos de pui are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Conopidă cu sos de pui se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Conopidă cu sos de pui este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 60 kcal |
| Carbohidrați | 3g |
| Zaharuri (total) | 1.2g |
| Naturale | 1.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.45g |
| Insolubile | 1.05g |
| Proteine | 8g |
| Grăsimi | 1.5g |
| Saturate | 0.4g |
| Nesaturate | 1.1g |
| Sodiu | 220mg |
Conopidă cu sos de pui are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Conopidă cu sos de pui are un indice glicemic scăzut (20), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Conopidă cu sos de pui are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →