Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condiment are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 11 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Condiment se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Condiment este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 130 kcal |
| Carbohidrați | 22g |
| Zaharuri (total) | 7g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 2g |
| Fibre | 3g |
| Solubile | 0.9g |
| Insolubile | 2.1g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 1g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 0.8g |
| Sodiu | 17000mg |
Condiment are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 11 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Condiment are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Condiment are o încărcătură glicemică de 11 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →