Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condiment pentru nachos are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Condiment pentru nachos se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Condiment pentru nachos este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 250 kcal |
| Carbohidrați | 45g |
| Zaharuri (total) | 8g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 6g |
| Fibre | 10g |
| Solubile | 3g |
| Insolubile | 7g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 4g |
| Saturate | 0.5g |
| Nesaturate | 3.5g |
| Sodiu | 8000mg |
Condiment pentru nachos are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Condiment pentru nachos are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Condiment pentru nachos are o încărcătură glicemică de 10 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →