Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condiment de roșii are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 25 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Condiment de roșii se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Condiment de roșii este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 220 kcal |
| Carbohidrați | 45g |
| Zaharuri (total) | 25g |
| Naturale | 15.0g |
| Adăugate | 10g |
| Fibre | 8g |
| Solubile | 2.4g |
| Insolubile | 5.6g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 2g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 1.7g |
| Sodiu | 6000mg |
Condiment de roșii are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 25 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Condiment de roșii are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Condiment de roșii are o încărcătură glicemică de 25 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →