Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Colorant caramel are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 41 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Colorant caramel se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Colorant caramel este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 270 kcal |
| Carbohidrați | 68g |
| Zaharuri (total) | 68g |
| Naturale | 0.0g |
| Adăugate | 68g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 200mg |
Colorant caramel are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 41 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Colorant caramel are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Colorant caramel are o încărcătură glicemică de 41 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →