Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clustere de ovăz are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 37 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Clustere de ovăz se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Clustere de ovăz este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 420 kcal |
| Carbohidrați | 68g |
| Zaharuri (total) | 22g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 18g |
| Fibre | 6g |
| Solubile | 1.8g |
| Insolubile | 4.2g |
| Proteine | 8g |
| Grăsimi | 13g |
| Saturate | 2.5g |
| Nesaturate | 9g |
| Sodiu | 180mg |
Clustere de ovăz are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 37 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Clustere de ovăz are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Clustere de ovăz are o încărcătură glicemică de 37 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →