Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clustere de arahide și semințe de susan (legate cu albuș de ou, fără zahăr adăugat) are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte nuts, Clustere de arahide și semințe de susan (legate cu albuș de ou, fără zahăr adăugat) se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Clustere de arahide și semințe de susan (legate cu albuș de ou, fără zahăr adăugat) este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 550 kcal |
| Carbohidrați | 16g |
| Zaharuri (total) | 4g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 7g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 22g |
| Grăsimi | 44g |
| Saturate | 7g |
| Nesaturate | 35g |
| Sodiu | 120mg |
Clustere de arahide și semințe de susan (legate cu albuș de ou, fără zahăr adăugat) are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Clustere de arahide și semințe de susan (legate cu albuș de ou, fără zahăr adăugat) are un indice glicemic scăzut (20), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Clustere de arahide și semințe de susan (legate cu albuș de ou, fără zahăr adăugat) are o încărcătură glicemică de 3 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →