Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătite olandeze are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 30 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Clătite olandeze se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Clătite olandeze poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 260 kcal |
| Carbohidrați | 40g |
| Zaharuri (total) | 13g |
| Naturale | 3.0g |
| Adăugate | 10g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.3g |
| Insolubile | 1.2g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 8g |
| Saturate | 2.5g |
| Nesaturate | 5g |
| Sodiu | 350mg |
Clătite olandeze are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 30 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Clătite olandeze are un indice glicemic ridicat (75). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Clătite olandeze are o încărcătură glicemică de 30 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →