Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătită cu fasole mungo are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 9 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte legumes, Clătită cu fasole mungo se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Clătită cu fasole mungo este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 160 kcal |
| Carbohidrați | 25g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 5g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 2.5g |
| Saturate | 0.4g |
| Nesaturate | 2.1g |
| Sodiu | 220mg |
Clătită cu fasole mungo are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 9 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Clătită cu fasole mungo are un indice glicemic scăzut (35), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Clătită cu fasole mungo are o încărcătură glicemică de 9 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →