Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cireașă Maraschino are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 29 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Cireașă Maraschino se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Cireașă Maraschino poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 165 kcal |
| Carbohidrați | 42g |
| Zaharuri (total) | 39g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 35g |
| Fibre | 0.2g |
| Solubile | 0.1g |
| Insolubile | 0.1g |
| Proteine | 0.3g |
| Grăsimi | 0.1g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0.1g |
| Sodiu | 8mg |
Cireașă Maraschino are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 29 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Cireașă Maraschino are un indice glicemic ridicat (70). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Cireașă Maraschino are o încărcătură glicemică de 29 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →