Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Vitalitetskorn med røde bær har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 56 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Vitalitetskorn med røde bær blant de høyeste i glykemisk indeks.
Vitalitetskorn med røde bær kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 370 kcal |
| Karbohydrater | 80g |
| Sukker (totalt) | 22g |
| Naturlig | 7.0g |
| Tilsatt | 15g |
| Fiber | 7g |
| Løselig | 2.1g |
| Uløselig | 4.9g |
| Protein | 7g |
| Fett | 2g |
| Mettet | 0.4g |
| Umettet | 1.6g |
| Natrium | 350mg |
Vitalitetskorn med røde bær har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 56 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Vitalitetskorn med røde bær har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Vitalitetskorn med røde bær har en glykemisk belastning på 56 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →