Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Teriyaki-brokkoli har et glykemisk indeks på 40, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 5 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Teriyaki-brokkoli blant de laveste i glykemisk indeks.
Teriyaki-brokkoli er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 70 kcal |
| Karbohydrater | 12g |
| Sukker (totalt) | 6g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 4g |
| Fiber | 2.5g |
| Løselig | 0.8g |
| Uløselig | 1.8g |
| Protein | 3g |
| Fett | 1.5g |
| Mettet | 0.2g |
| Umettet | 1.1g |
| Natrium | 600mg |
Teriyaki-brokkoli har et glykemisk indeks på 40, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 5 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Teriyaki-brokkoli har et lavt glykemisk indeks (40), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Teriyaki-brokkoli har en glykemisk belastning på 5 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →