Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Eple- og pærepuré med chiafrø har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 5 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Eple- og pærepuré med chiafrø blant de laveste i glykemisk indeks.
Eple- og pærepuré med chiafrø er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 60 kcal |
| Karbohydrater | 13g |
| Sukker (totalt) | 10g |
| Naturlig | 10.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 3.5g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 0.8g |
| Fett | 1.2g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 1.1g |
| Natrium | 2mg |
Eple- og pærepuré med chiafrø har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 5 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Eple- og pærepuré med chiafrø har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Eple- og pærepuré med chiafrø har en glykemisk belastning på 5 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →