Spageti gandum penuh

Spageti gandum penuh

GI 48 · RendahGL 20.2 / cawan6/10

GI rendah

48 GI

GL 20.2 setiap cawan (140 g) · GL 14.4 setiap 100 g

Skor Logi 6/10
  • Kira-kira 3.9 g serat setiap 100 g yang dimasak, kira-kira dua kali ganda daripada spageti putih
  • Indeks glisemik sekitar 48, hampir sama dengan spageti putih (49)

Spageti gandum penuh mempunyai indeks glisemik 48, lebih rendah daripada Spaghetti dimasak biasa (49). Satu cawan (140 g) menambah beban glisemik sebanyak 20.2.

Dikemas kini 4 Jul 2026 · Sumber: USDA FoodData Central #168910 , Pasukan Pemakanan Logi · Bukan nasihat perubatan · Laporkan ralat

Bentuk Spaghetti dimasak

Logi · Urus rintangan insulin

Kurangkan gula darah anda dengan pilihan makanan lebih bijak

Spageti gandum penuh ialah salah satu daripada 11,148 makanan yang Logi skor apabila anda mengambil gambar hidangan — bersama saiz hidangan.

Teruskan di web
Logi app, food index screen
Saiz hidangan
HidanganGramGL
2 oz dry (typical serving)56 g8.1
1 cawan140 g20.2

Maklumat nutrisi (per 100g)

149
Kalori
30.07 g
Karbohidrat
5.99 g
Protein
1.71 g
Lemak
per 100g
Kalori149 kcal
Karbohidrat30.07 g
Gula (jumlah)0.75 g
Semula jadi0.8 g
Ditambah0 g
Serat3.9 g
Larut1.2 g
Tidak larut2.7 g
Protein5.99 g
Lemak1.71 g
Tepu0.34 g
Tidak tepu1.37 g
Natrium5 mg

Tahap pemprosesan

50%
Sederhana
Mengapa skor ini?
  • Kira-kira 3.9 g serat setiap 100 g yang dimasak, kira-kira dua kali ganda daripada spageti putih
  • Diperbuat daripada bijirin penuh, termasuk dedak dan germa
  • Indeks glisemik sekitar 48, hampir sama dengan spageti putih (49)
  • Kira-kira 30 g karbohidrat setiap 100 g yang dimasak, sama seperti spageti putih

Alergen

Mengandungi: gluten

Resipi GI rendah di Logi Food Coach

Soalan Lazim

Apakah indeks glisemik Spageti gandum penuh?

Spageti gandum penuh mempunyai indeks glisemik 48 (Rendah). Satu cawan (140 g) mempunyai beban glisemik 20.2; setiap 100 g beban glisemik ialah 14.4.

Adakah Spageti gandum penuh sesuai untuk penghidap rintangan insulin?

Spageti gandum penuh mempunyai indeks glisemik rendah (48), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.

Bentuk Spaghetti dimasak yang manakah mempunyai beban glisemik terendah?

Antara bentuk Spaghetti dimasak dalam pangkalan data ini, Spaghetti dimasak mempunyai beban glisemik terendah (14.2 setiap 100 g).

Semak Spageti gandum penuh dalam aplikasi Logi, dengan saiz hidangan anda.

Food diary cheat sheet

PDF percuma — 3 halaman

Jurnal makanan mingguan anda

Rekod makanan, beban glisemik & mood. Kenal pasti corak dalam 3 minggu.

Tiada spam. Nyahlanggan bila-bila masa.