Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Perisa malt mempunyai indeks glisemik 105, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 89 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding sweets lain, Perisa malt berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Perisa malt boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 370 kcal |
| Karbohidrat | 85g |
| Gula (jumlah) | 50g |
| Semula jadi | 5.0g |
| Ditambah | 45g |
| Serat | 2g |
| Larut | 0.6g |
| Tidak larut | 1.4g |
| Protein | 5g |
| Lemak | 1g |
| Tepu | 0.2g |
| Tidak tepu | 0.8g |
| Natrium | 30mg |
Perisa malt mempunyai indeks glisemik 105, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 89 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Perisa malt mempunyai indeks glisemik tinggi (105). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Perisa malt mempunyai beban glisemik 89 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →